Izglītības ceļvedis logo
Izglītības ceļvedis

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija

Ezermalas iela 8B, Rīga, Latvija, LV-1006
56.993969 24.181410

Jaunākā štāba virsnieka kurss

Jaunākā štāba virsnieka kurss ir virsnieku izglītības kurss, kas ļauj virsniekam saņemt nākamo dienesta pakāpi kapteinis un majors atbilstoši Militārā dienesta likuma prasībām.

Jaunākā štāba virsnieka kurss ir pilna laika klātienes kurss, kuru organizē Nacionālā aizsardzības akadēmija.

Kursa ilgums: 4,5 mēneši (ieskaitot svētku dienas).

Apmācāmo skaits:

  • minimālais – 12 cilvēki;
  • maksimālais – 30 cilvēki.

Kursa mērķis:

Sniegt jaunāko virsnieku sastāvam vispārēju ieskatu par starptautisko un Latvijas nacionālās drošības situāciju, Nacionālo bruņoto spēku attīstības tendencēm, zināšanas rotas un bataljona līmeņa taktikā, kā arī ieskatu brigādes līmeņa operāciju plānošanā, dažādu kaujas operāciju plānošanā un štāba procedūrās.

Jaunāko štāba virsnieku kursa klausītājus atlasa un komplektē Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Personālsastāva departaments (J-1) saskaņā ar J-1 izvirzītajām prasībām un prioritātēm.

Kursa noslēgumā par klausītāju sagatavo kursa noslēguma vērtējumu, kurā apkopo klausītāju zināšanu, prasmju un attieksmes izvērtējumu par visa kursa laiku. Klausītājus izvērtē mutvārdu un rakstveida pārbaudījumos, praktiskajās nodarbībās un štāba mācībās. Izvērtējumā īpaša uzmanība tiek pievērsta klausītāja attieksmei pret mācībām kopumā, aktivitātei, demonstrētajām vadītāja (leadership) iemaņām praktisko štāba mācību (MAPEX/CPEX) laikā, spējām (potenciālam) iekļauties un pildīt dienesta pienākumus štābos.


Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Rēzeknes tehnikums
Rēzeknes tehnikumsPiedāvātās izglītības programmas: Administratīvie un sekretāra pakalpojumi, Interjera dizains, Autotransports, Kokizstrādājumu izgatavošana, Būvdarbi, Komerczinības, Datorsistēmas, Programmēšana, Enerģētika un elektrotehnika, Viesnīcu pakalpojumi
Permanent Master
Permanent  MasterPermanent-master. Permanentais meikaps. Kosmētika profesionāļiem. Mikropigmentācija lūpām, plakstiņiem, uzacīm.
Malnavas koledža
Malnavas koledžaMalnavas koledža ir lielākā lauksaimniecības un autotransporta apmācības izglītības iestāde Latgales reģionā. Koledža šobrīd īsteno studiju programmas Autotransports, Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā un Grāmatvedība un profesionālās vidējās izglītības programmas Banku zinības un finanses, Lauksaimniecība un Autotransports.
Rīgas Lastādijas pamatskola
Rīgas Lastādijas pamatskolaSkola realizē vispārējās pamatizglītības programmas krievu un latviešu valodā. Skola nodrošina iespēju izglītojamajiem darba dienās uzturēties internātā. Skolā ir plašs interešu izglītības klāsts.
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžaLatvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītās profesijas veselības un sociālās aprūpes nozarēs, 2 vai 3 studiju gadu laikā pilna laika klātienes studijās ir iespēja iegūt kvalifikāciju: ārsta palīgs, skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā, masieris, biomedicīnas laborants, radiologa asistents, podologs, sociālais aprūpētājs, sociālais rehabilitētājs. Studijas par valsts budžeta līdzekļiem un maksas programmas.
back to top