Izglītības ceļvedis logo
Izglītības ceļvedis

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija

Ezermalas iela 8B, Rīga, Latvija, LV-1006
56.993969 24.181410

Starptautiskais Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kurss

Kursa mērķis:

Izglītot Baltijas valstu Jūras spēku jaunākā un vidējā līmeņa sastāva virsniekus un sagatavot tos turpmākajam dienestam Jūras spēku operāciju vadību štābos, t.sk. daudznacionālajos štābos.

Kursa pamatuzdevums:

Sniegt jaunāko virsnieku sastāvam ieskatu par NATO un Baltijas valstu bruņoto spēku attīstības tendencēm, Jūras spēku darbības pamatprincipiem, kaujas spējām un standarta procedūrām, dažāda veida kaujas un krīzes novēršanas operācijām, kā arī starptautisko un Baltijas valstu nacionālās drošības situāciju un pamatnostādnēm.

Norises biežums: kurss notiek vienu reizi gadā (janvāris – jūnijs).

Kursa ilgums: 22 nedēļas.

Klausītāju skaits: klausītāju skaits ik gadu ir mainīgs un nepārsniedz 20 klausītājus.

Norises vieta: Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija.

Mācību valoda: oficiālā apmācības valoda ir angļu.

Kursa dibināšanā liela nozīme bija Baltijas valstu Militārās komitejas (Baltic MilC) un Baltijas valstu Jūras spēku komitejas (Baltic Naval Committee) vadošām direktīvām un idejām, ņemot vērā reālo pieprasījumu papildināt Baltijas valstu Jūras spēku virsnieku izglītību.

Kursa laikā visvairāk tiek uzsvērta taktiskā un operacionālā plānošana, kā arī štāba darba procedūras, ņemot vērā Baltijas valstu Jūras spēku specifiku, t.i., piedalīšanos mīnu meklēšanas operācijās. Kursā apgūtās teorētiskās zināšanas jūras taktisko operāciju plānošanā tiek pilnveidotas ikgadējās praktiskajās jūras mācībās, t.i., „Sea-based Staff Training Exercise” BALTIC FORTRESS. Šī apmācība notiek ciešā sadarbībā ar BALTRON štābu.

Kursa apmācības notiek saskaņā ar NATO procedūrām un Baltijas Aizsardzības koledžas (turpmāk tekstā – BALTDEFCOL) metodoloģiju. Apmācības nodrošina augsti kvalificēti Latvijas un ārvalstu militārie eksperti no Lietuvas, Igaunijas, ASV, Francijas, Vācijas, Dānijas, Norvēģijas, Beļģijas, Nīderlandes un Polijas bruņotajiem spēkiem, kā arī Latvijas Universitātes un BALTDEFCOL lektori.

Kursa garumā katru klausītāju atsevišķi novērtē un gala ziņojums tiek sastādīts, ņemot vērā ne tikai parādīto zināšanu un prasmju līmeni, bet arī attieksmi pret mācībām kopumā, klausītāja izpildīgumu, parādītās praktiskās vadības (leadership) iemaņas taktisko mācību laikā, kā arī spēju iekļauties un pildīt dienesta pienākumus štābos. Viens no svarīgākajiem vērtēšanas kritērijiem ir klausītāja sekmīgi uzrakstītais un aizstāvētais pētnieciskais darbs (akadēmiskā eseja).

Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursu sekmīgi beigušajiem virsniekiem tiek izsniegts sertifikāts par kursa absolvēšanu, individuālais personības raksturojums un sekmju lapa. Pēc sekmīgas kursa absolvēšanas Baltijas valstu Jūras spēku virsnieki var turpināt studijas BALTDEFCOL Vecākā štāba virsnieka kursā (The Joint Command and General Staff Course) bez papildu militārās apmācības.

Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursu ir virsnieka karjeras kurss, kas dod tiesības Baltijas valstu absolventiem saņemt dienesta pakāpi kapteiņleitnants un komandleitnants.

Kopš 2007. gada ir notikuši astoņi apmācību kursi, kurus absolvējuši 105 virsnieki: 13 Igaunijas, 25 Lietuvas, 1 Polijas un 66 Latvijas pārstāvji.


Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Smiltenes tehnikums
Smiltenes tehnikumsPie mums vari apgūt šādas profesijas: celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķis, ceļu būvtehniķis, automehāniķis, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, viesnīcu pakalpojumu speciālists, hidrobūvju būvtehniķis, grāmatvedis, pavārs, konditors, veterinārārsta asistents, lopkopības tehniķis. Tā var būt arī tavas izaugsmes un karjeras skola.
Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskola
Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolaVispārējā izglītība un amatu izglītība trīs gados. Jauki skolotāji un darbinieki, kas rūpējas par katra skolēna labsajūtu. Dzīvošana ērtās, mājīgās un jaunās kopmītnēs bez maksas. Mūsdienīgi dabaszinātņu un matemātikas kabineti.
Rīgas Aeronavigācijas institūts
Rīgas Aeronavigācijas institūtsRīgas Aeronavigācijas Institūts (RAI) ir viena no vecākajām mācību iestādēm Latvijā, ar bagātu pieredzi un tradīcijām transporta un aviācijas nozares specialistu apmācībā. 80 gadu laikā sagatavoti vairāk nekā 50 000 speciālistu: radiotehniķi, aviodispečeri, transporta uzņēmumu vadītāji, ekonomisti-menedžeri transporta jomā, piloti, mehāniķi.
Malnavas koledža
Malnavas koledžaMalnavas koledža ir lielākā lauksaimniecības un autotransporta apmācības izglītības iestāde Latgales reģionā. Koledža šobrīd īsteno studiju programmas Autotransports, Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā un Grāmatvedība un profesionālās vidējās izglītības programmas Banku zinības un finanses, Lauksaimniecība un Autotransports.
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžaLatvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītās profesijas veselības un sociālās aprūpes nozarēs, 2 vai 3 studiju gadu laikā pilna laika klātienes studijās ir iespēja iegūt kvalifikāciju: ārsta palīgs, skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā, masieris, biomedicīnas laborants, radiologa asistents, podologs, sociālais aprūpētājs, sociālais rehabilitētājs. Studijas par valsts budžeta līdzekļiem un maksas programmas.
Latgales Industriālais tehnikums
Latgales Industriālais tehnikumsDaugavpils Būvniecības tehnikums ir lielākā būvniecības mācību iestādeLatgales reģionā un viena no lielākajām būvniecības skolām Latvijā. DBT īsteno profesionālās vidējās, pamatizglītības programmas ar pedagoģisko korekciju, tālākizglītības un pilnveides programmas.
back to top