Izglītības ceļvedis logo
Izglītības ceļvedis

Nīgrandes pagasta Kalnu pamatskola

Kalnu iela 4, Kalni, Nīgrandes pagasts, Saldus novads, Latvija, LV-3898

Reģistrācijas numurs : 4112903627
56.444305 22.124203

Valsts aizsardzības programma

Dzimtenes aizstāvju kalve - Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola

Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā Valsts aizsardzības programma tiek īstenota no l997. gada. Valsts aizsardzības programmas skolēnu līdzdalība skolas, sabiedrības un valsts dzīvē veicina viņu pilsonisko apziņu un aktivitāti. Radoša un mērķtiecīga gatavošanās svētku svinībām un līdzdalība valstij nozīmīgos notikumos, veicina skolēnu interesi par Valsts vēstures, piederības valstij, vajadzības un vienotības sajūtu nostiprināšanu. Mācību gada laikā Valsts aizsardzības programmas audzēkņi piedalās un organizē dažādas aktivitātes pagastā, novadā un valstī. Vēstures mantojums ļauj Baltu vienības dienā septembrī iedegt ugunskuru kopā ar mūsu kaimiņu - lietuviešu jaunsargiem, kad vienoti kopīgā dziesmā, uguns rituālā satiekamies Kalnaišu kalnā. Kopīgi godinām latviešu un lietuviešu karavīrus, kas sakāva vācu ordeni Saules kaujā.

Pasākumi, pārgājieni. apkārtējās vides iepazīšana rudens rīkotajās nometnēs - tas ir pieredzes un prasmju kopums, ko jaunieši apgūst un mācās Valsts aizsardzības programmas ietvaros, kas maksimāli tuvināta ierindas Latvijas karavīra dzīvei. Piedalīšanās atceres pasākumos Lēnās un Airītēs Lāčplēša dienā ir vieta, kur satiekas paaudzes, godina, ciena, runā, piemin Latvijas - brīvas Latvijas cela sākumu, vietas un notikumi, kas atskatoties vēsturē, ļauj katram jaunietim izvērtēt un padomāt, kāds būtu es, ja būtu šo karavīru vietā.

Līdzdalība Kurzemes reģiona, Saldus novada jaunsargu pasākumu apmeklēšanā „Lāčplēša kauss”- 3.vieta. „Skrundas sargi“, „Vīru spēles”, Lāčplēša dienai veltītās sacensības (6 komandas no skolas) ir fiziskās sagatavotības pierādījums. Un ne tikai. Tās arī ir dziesmotā

latviešu karavīra mantojuma apzināšana. Barikāžu atceres dienās Kuldīgā, Lēnās, Airītēs, kopā ar vīru kopu „Vilki“, Valsts svētku koncertos, lāpu gājienos jaunsargi dzied. Raksta labās prakses dienasgrāmatu skolēnu pilsoniskajā un patriotiskajā audzināšanā. Apvienojot kopā teorētisko bāzi ar praktisko, jaunieši rod jaunas ierosmes, idejas un padomus.

Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas jaunsargiem ir sadarbība un atbalsts no Zemessardzes. Skolā tiek rīkoti kopēji pasākumi un paraugdemonstrējumi ieroču tehnikā.

Valsts aizsardzības programmu vada jaunsardzcs instruktors Ainars Lapa. Instruktors strādā ar lielu entuziasmu, spēj aiziaut jauniešus. prasa no viņiem atbildību, precīzu uzdevumu izpildi. Tiek organizēti pārgājieni ar taktikas un topogrāfijas elementiem, „izdzīvošanas“

pārgājieni, kuros jaunsargi mācās pārvarēt emocionālo un morālo nogurumu. Nometnēs tiek mācīta vietas izvēle, ierīkošana, apsardzes nodrošināšana, ēdiena gatavošana, pirmās palīdzības sniegšana, māca darboties ekstremālos apstākļos. Divas reizes mācību gadā tiek organizēti laivu braucieni. Lai paplašinātu jaunsargu redzesloku, nostiprinātu vēsturiskās zināšanas, citu tautu

kultūru, katru gadu tiek organizētas ekskursijas uz dažādām valstīm. lr būts Lietuvā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā. Austrijā, Vācijā. Paldies sponsoriem par atbalstu ekskursiju rīkošanā!

Valsts aizsardzības programmas attīstībai Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā tiks realizēti jauni projekti, kuri veicinās jaunsardzes kustības paplašināšanos un pilnveidošanos.

Valsts aizsardzības mācības programmas saistīto pasākumu organizēšana, kopīgojot darbu ar pedagogiem, ar jauniešu organizācijām, saturīgi un inovatīvi iekļaujamies Valsts jaunatnes programmas izvirzīto mērķu un uzdevumu īstenošanā.

http://www.viss.lv/dati/kalnu_vidusskola/doc02656020180308150846_001.jpg

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Nīgrandes pagasta Kalnu pamatskola
Smiltenes tehnikums, Alsviķu teritoriālā struktūrvienība
Smiltenes tehnikums, Alsviķu teritoriālā struktūrvienībaSmiltenes tehnikuma Alsviķujā struktūrvienībā var apgūt šādas profesijas: šuvējs, pavārs, pavāra palīgs, galdnieks, apavu labotājs, datoroperators, aprūpētājs, būvstrādnieks. Dienesta viesnīca. Ēdnīcas pakalpojumi. Individuālā sociālās rehabilitācijas programma. Logopēda un zīmju valodas tulka pakalpojumi.
Rīgas Strazdumuižas vidusskola - attīstības centrs
Rīgas Strazdumuižas vidusskola - attīstības centrsŠodien Rīgas Strazdumuižas vidusskola – attīstības centrs ir vienīgā mācību iestāde valstī, kur bērniem un jauniešiem ar nopietniem redzes traucējumiem tiek nodrošināts redzes īpatnībām pielāgots mācību process, un kas nodrošina atbalstu vispārizglītojošajās mācību iestādēs integrētajiem vājredzīgajiem un neredzīgajiem audzēkņiem. Skolā uzņem skolēnus no 7 gadu vecuma.
Permanent Master
Permanent  MasterPermanent-master. Permanentais meikaps. Kosmētika profesionāļiem. Mikropigmentācija lūpām, plakstiņiem, uzacīm.
Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājas- Auči, muzejs
Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājas- Auči, muzejsOzolnieku novada Sidrabenes pagastā, pašā Lielupes krastā atrodas J.Čakstes dzimtas mājas "Auči" - vieta, kas glabā mūsu pirmā prezidenta piemiņu. Ēka celta 20.gadsimta 30.gados, kopš 1995. gada atkal pieder Čakstes dzimtai.
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžaLatvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītās profesijas veselības un sociālās aprūpes nozarēs, 2 vai 3 studiju gadu laikā pilna laika klātienes studijās ir iespēja iegūt kvalifikāciju: ārsta palīgs, skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā, masieris, biomedicīnas laborants, radiologa asistents, podologs, sociālais aprūpētājs, sociālais rehabilitētājs. Studijas par valsts budžeta līdzekļiem un maksas programmas.
Kandavas Reģionālā pamatskola
Kandavas Reģionālā pamatskola
back to top